“Dzień Bez Elektroodpadów” to pakiet przygotowany do publikacji wokół 14 października, czyli Międzynarodowego Dnia Bez Elektroodpadów. Teksty można jednak wykorzystać dowolnie w ciągu roku, np. przy okazji Black Friday i Cyber Monday.
Pakiet dotyczy zagadnień związanych z problemem segregacji zużytego, zepsutego lub niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na ten zestaw materiałów składają się:
- instrukcja, czyli podpowiedzi, jak użyć poszczególnych artykułów czy grafik
- quiz
- krótkie teksty edukacyjne
- pomysły na akcje do zrealizowania w miejscu pracy
- infografiki
- plakaty / grafiki.
“Dzień Bez Elektroodpadów” to materiały edukacyjne (artykuły, quiz, grafiki etc.) dotyczące segregowania odpadów i ochrony środowiska przygotowane przez ekspertów RLG. Możesz użyć ich bezpłatnie w swojej firmie. Więcej znajdziesz na RLG SOFT.
Jak użyć materiałów?
14 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Elektroodpadów. Możesz w tym dniu rozpocząć publikację materiałów lub ją wówczas zakończyć, np. organizacją Akcji.
Quiz
Jeśli chcesz użyć tego materiału, musi on zostać wykorzystany w pierwszej kolejności. Oprócz publikacji odpowiedzi na pytania, możesz również zamieścić tekst z komentarzem wyjaśniającym kluczowe zagadnienia. Ten tekst towarzyszący quizowi możesz użyć oddzielnie – nie wymaga on publikacji quizu.
Teksty
Do dyspozycji masz dodatkowo 3 krótkie teksty, które poszerzono o zadania dla odbiorców (oznaczono je żarówką). Możesz je opublikować w dowolnej kolejności, chociaż tekst “Elektronika – narastający problem?” jest najlepszym wstępem do serii.
Każdemu z tekstów towarzyszy grafika – znajdziesz ją jako miniaturę przy tekstach.
- Elektronika – narastający problem? → “tylko 43% zużytego, zepsutego czy niepotrzebnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego trafiło w Polsce w 2022 r. do recyklingu”
- Co zrobić z elektroodpadem? → grafika i plakat “Gdzie oddać elektroodpady?”
- E-papierosy – podwójnie szkodliwy nałóg → “55% Polek i Polaków nie wie, że elektroodpadów nie można wrzucać do koszy na 5 frakcji, tylko trzeba zanieść do punktów zbiórki”
Nie musisz publikować zadań, jeśli uznasz, że tekst byłby już zbyt długi. Możesz również opublikować zbiór trzech zadań oddzielnie, w piątym dniu, zamiast realizować Akcję. Wówczas do użycia jest grafika “Jak rozpoznać elektroodpady?”
Grafiki
Plakaty możesz wydrukować i rozwiesić, a także użyć ich jako grafik do tekstów przy publikacji w Intranecie lub w newsletterze:
- Plakat “Gdzie oddać elektroodpady?” do pobrania przy tekście “Co zrobić z elektroodpadami?”
- Plakat “Jak rozpoznać elektroodpady?” do ilustracji zbioru zadań
- Plakaty “Elektroodpady zawierają cenne surowce” / “Niesegregowane elektroodpady stanowią zagrożenie dla ludzi i środowiska” do ilustracji tekstu komentarza do quizu.
Przy publikacji prosimy o podanie źródła materiałów: RLG, www.rlgsoft.pl