“Świętujemy ETZR” to pakiet przygotowany do publikacji w okresie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który zwykle przypada na koniec września. Warto sprawdzić pod linkiem, które daty obejmuje w danym roku kalendarzowym. W 2024 roku przypada na 20-26 września.
Teksty można jednak wykorzystać dowolnie w ciągu roku – np. “Ślad środowiskowy zmarnowanego jedzenia” oraz korespondującą z nim infografikę można wykorzystać do obchodów Międzynarodowego Dnia Świadomości o Marnowaniu Żywności, który przypada 29 września. Więcej informacji znajduje się w instrukcji.
Pakiet dotyczy zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem i gospodarką obiegu zamkniętego w kontekście segregacji odpadów. Na ten zestaw materiałów składają się:
- instrukcja, czyli podpowiedzi, jak użyć poszczególnych artykułów czy grafik
- krótkie teksty edukacyjne
- infografiki.
“Świętujemy ETZR” to materiały edukacyjne (artykuły, grafiki etc.) dotyczące segregowania odpadów i ochrony środowiska przygotowane przez ekspertów RLG. Możesz użyć ich bezpłatnie w swojej firmie. Więcej znajdziesz na RLG SOFT.
Jak użyć materiałów?
- Możesz publikować teksty wraz z infografikami w każdym z dni roboczych Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego rozwoju, rozpoczynając od tekstu “Zrównoważony rozwój w Twoich rękach”. Każdemu z tekstów przypisano infografikę, zachowując kolejność materiałów.
- Mimo że w serii pierwszym z tekstów jest “Zrównoważony rozwój…”, każdy z tekstów stanowi odrębną całość i może być opublikowany oddzielnie. Jeśli np. prowadzisz newsletter lub planujesz treści w Intranecie, pamiętaj, że możesz te teksty wykorzystać dowolnie, np. świętując:
- 23 stycznia Dzień Bez Opakowań Foliowych (Co z tym plastikiem?)
- 21 marca Dzień Lasów (Papier? Najlepiej z makulatury)
- 22 kwietnia Dzień Ziemi (Zrównoważony rozwój w Twoich rękach)
- 11 maja Dzień Bez Śmiecenia (Co z tym plastikiem?)
- 5 czerwca Dzień Ochrony Środowiska (dowolny tekst)
- Dzień Długu Ekologicznego (dowolny tekst) – do sprawdzenia pod tym linkiem
- 29 września Międzynarodowy Dzień Świadomości o Marnowaniu Żywności (Ślad środowiskowy zmarnowanego jedzenia)
Jeśli nie masz przestrzeni na teksty, możesz opublikować same infografiki, które są podsumowaniem kluczowych przekazów i stanowią odrębną całość. Ich również nie musisz wykorzystywać jako serii, a możesz pojedynczo.
Przy publikacji prosimy o podanie źródła materiałów: RLG, www.rlgsoft.pl